• Nemčina hrou s druhákmi

• V oblasti cudzích jazykov sa dlhodobo zameriavame na vyučovanie dvoch cudzích jazykov už v 1. cykle – anglického od 1.ročníka a nemeckého od 2.ročníka.

V začiatočných etapách sa počas vyučovania cudzieho jazyka sústredíme na nácvik správnej výslovnosti, budovanie aktívnej slovnej zásoby a komunikačných jazykových činností. Ako jazykový vzor a zdroj gramatických prostriedkov používame nahrávky šité na mieru, priamo k učebniciam.

Žiaci z 2.A si postupne od septembra osvojujú základnú slovnú zásobu podľa rôznych tém. Zvládli sme už farby, čísla do 10, zvieratká, školské pomôcky, či hračky. Vieme sa pozdraviť, rozlúčiť sa, alebo vyjadriť svoju náladu. Vieme pomenovať členov na rodinnej fotke, či zacvičiť si s nemčinou. Vyučovanie nemeckého jazyka prebieha v bloku, kde máme viac možností striedať rôzne druhy aktivít.

Text a foto: Zuzana Bukovcová

• Gaštanová matematika

• Detektívi si počas jesene na blokoch prvouky nazbierali gaštany, ktoré použili na tvorivých blokoch výtvarnej výchov a najlepšie im poslúžili pri počítaní na blokoch matematiky. Aj napriek tomu, že je zimné obdobie spestrujú si s nimi sčitovanie, odpočítavanie, porovnávanie, priraďovanie, určovanie počtu. Spolu pri tom zažijú veľa zábavy.

Text a foto: Mariana Sujová

• Súťaž  „Vianočné kúzlo“
          • Súťaž „Vianočné kúzlo“

• ianoce sú najkrajšie sviatky roka, počas ktorých sa  každému naplní srdce radosťou, lebo sa neoddeliteľne spájajú so spomienkami na detstvo, s rodinou, láskou a priateľstvom, sú oslavou dobra a krásy, pokoja a lásky medzi ľuďmi.

Súťaž s vianočnou tematikou, ktorú vyhlásilo CVČ s nádherným názvom „Vianočné kúzlo“ nám práve takéto emócie vyvolávalo. A preto sme neváhali a spolu s pani učiteľkami výtvarnej výchovy sme sa  nechali  únášať svojou fantáziou a namaľovali sme obrázky, tak ako sme my prežívali predvianočný čas a čo je pre nás tým najväčším kúzlom. Sme veľmi radi, že  malé a zároveň pre nás veľké výtvarné dielka sa páčili  a žiačkom Metejovi Matúchovi zo 4.A, Tiffany Gujdovej a Elisabeth Tot zo 6. A a Lívii Škrváňovej zo 7. A.

Srdečne blahoželáme a prajeme do ďalšej práce veľa chuti a tvorivého ducha.

Text a foto: Andrea Líšková, CVČ Trend

• Posledný predvianočný deň

• Posledný deň pred vianočnými prázdninami sa atmosféra našej školy niesla v duchu najkrajších sviatkov roka Vianoc. Žiaci prvého stupňa si pozreli divadielko v podaní Literárno - dramatického odboru ZUŠ S. Stračinu v Detve pod vedením p. učiteľky Emy Schwarzovej. O vločkách a  Mikulášovi. Deťom sa predstavenie veľmi páčilo a zožalo veľký potlesk. V druhej časti dopoludnia sa chodby školy premenili na jarmočnú ulicu a začal sa náš tradičný Vianočný jarmok, na ktorý sa veľmi tešili. Pridali sa k nám aj žiaci druhého stupňa, ktorí si takisto pripravili krásne vianočné výrobky. O zábavu pre deti sa postarali chlapci zo 7.A triedy, ktorí opravili vlastnoručne vyrobené autíčko a deti sa v ňom mohli povoziť. Po skončení jarmoku sme sa vo svojich triedach rozlúčili, zaželali si krásne Vianoce a pobrali sa na vytúžené Vianočné prázdniny.

Text a foto: Eva Šušuková