• Základné informácie

• Školská jedáleň pripravuje a poskytuje jedlá a nápoje pre stravníkov podľa odporúčaných výživových dávok, materiálno-spotrebných noriem a receptúr pre školské stravovanie podľa vekových skupín stravníkov vydaných ministerstvom školstva a s možnosťou využitia receptúr charakteristických pre príslušnú územnú oblasť, zásad pre zostavovanie jedálnych lístkov a finančných podmienok na nákup potravín, ktoré uhrádza zákonný zástupca dieťaťa alebo žiaka.

Výšku príspevku na čiastočnú úhradu nákladov, výšku príspevku na režijné náklady a podmienky úhrady v školskej jedálni, ktorej zriaďovateľom je obec určí zriaďovateľ všeobecne záväzným nariadením - Mesto Detva, J.G.Tajovského 7, 962 12 Detva.

Vedúca školskej jedálne: Elena Mitterová

Kontakt: 0950 865 932

Úhrada stravného:
        Spôsob platenia stravného: trvalý príkaz v banke, internet banking.

Údaje k platbám:
        IBAN: SK13 7500 0000 0040 3007 8018
        Dôležité upozornenie !!!
        Veľmi dôležité je do správy pre adresáta uviesť meno, priezvisko a triedu stravníka (dieťaťa). Bez týchto údajov nie je možné identifikovať, za koho bolo stravné uhradené.

Termín platieb:

Trvalý príkaz treba zadať k 20. dňu v mesiaci. Táto platba platí na nasledujúci mesiac. Preto v septembri treba zadať dve platby (aj na začiatku mesiaca aj k 20. dňu v mesiaci), aby dieťa malo zaplatené aj na september a predplatené na október. Posledná platba v aktuálnom školskom roku bude 20. mája a bude platiť na mesiac jún.

Odhlášky:
        Strava sa odhlasuje vždy ráno do 8:00 hod,   alebo telefonicky. V prípade, ak sa stravník včas neodhlási (choroba a pod.), obed mu bude vydaný do obedára v čase od 10:30 do 11:30 hod (zadný vchod ŠJ)

Vyúčtovanie:
        Vyúčtovanie preplatkov alebo nedoplatkov prebehne v mesiaci júl.

Preplatky budú zasielané na číslo účtu, z ktorého prichádza platba.
        Nedoplatky budú riešené písomným vyrozumením.

Poskytovanie dotácie na stravu:

Výška poplatkov za stravu v súlade so Všeobecne záväzným nariadením mesta Detva č.6/2022, ktorým sa mení a dopĺňa VZN mesta Detva č.7/2015 o výške príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach, v znení VZN č. 4/2019 a VZN č. 8/2021  o výške príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach je od 1.1.2023 nasledovná:

Cena stravného lístka desiaty/obeda Eur

Materská škola

Základná škola I. stupeň desiata

obed

Základná škola II. stupeň desiata

obed

S poskytovaním dotácie vyplývajú pre rodiča nasledujúce povinnosti:

1. Dieťa, žiak v hmotnej núdzi má nárok na dotáciu k stravovacím návykom iba v prípade, ak sa zúčastní výchovno-vzdelávacieho procesu v škole a odoberie prihlásený obed.

2.   Za včas neodhlásenú stravu sa dotácia k stravovacím návykom neposkytuje, zákonný zástupca je povinný uhradiť príspevok na nákup potravín a príspevok na režijné náklady - cenu stravného lístka celkom.