• Prestup dieťaťa

• Prestup žiaka z inej školy do ZŠ s MŠ Alexandra Vagača

je možný v súlade so zákonom č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov ( školský zákon).

V priebehu plnenia povinnej školskej dochádzky v základnej škole môže žiak inej základnej školy na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu prestúpiť do  ZŠ s MŠ Alexandra Vagača. O prestupe žiaka rozhoduje v rámci rozhodovania o prijatí riaditeľka  ZŠ s MŠ Alexandra Vagača.

Žiadosť o prestup žiaka do ZŠ s MŠ Alexandra Vagača:  ziadost_prijatie_ziaka_prestup_z_inej_skoly.rtf

Žiak  je povinný vrátiť inej škole učebnice, učebné texty, pracovné zošity a učebné pomôcky poskytnuté do bezplatného užívania.

Zákonný zástupca žiaka doručí žiadosť  do podateľne školy. Rozhodnutie riaditeľky školy je doručované do elektronickej schránky rodiča.

Z tohto dôvodu odporúčame rodičom:

1. vlastniť občiansky preukaz s čipom

2. mať aktivovanú elektronickú schránku na doručovanie

Prestup žiaka zo ZŠ s MŠ Alexandra Vagača do inej školy

V priebehu plnenia povinnej školskej dochádzky v základnej škole môže žiak základnej školy na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu prestúpiť do inej základnej školy. O prestupe žiaka rozhoduje v rámci rozhodovania o prijatí riaditeľ základnej školy, do ktorej sa žiak hlási.

Ak žiak prestupuje do inej školy, je povinný vrátiť škole učebnice, učebné texty, pracovné zošity a učebné pomôcky poskytnuté do bezplatného užívania.