Ľudia si oddávna spestrovali atmosféru Vianoc spevom vianočných kolied. Táto tradícia sa na našom území dedí z pokolenia na pokolenie. Tento rok je, však, vo všetkom iný. Museli sme sa vzdať aj kultúrnych podujatí, ktoré pár dní pred sviatkami človeka naladili na sviatočnú vlnu. Plnohodnotný život nechýba len nám, deťom, ale aj našim rovesníkom z Domova sociálnych služieb v Detve, či pacientom v Liečebni dlhodobo chorých. Preto sme sa spoločne s pani učiteľkami Luckou a Katkou rozhodli, že im vianočnú koledu a vinš odovzdáme pod oknami izieb. Šťastie, zdravie, pokoj svätý vinšujeme Vám, .... Tak zneli texty našich piesní.
Vidieť úsmev a slzy šťastia v tvárach detičiek a babičiek a dedkov, bol pre nás, žiakov, ten najkrajší vianočný darček.
Vianočná koleda
Vianočná pošta
„Seniorom začínajú Vianoce prvým pozdravom na stolčeku. Pre nich je ozajstný dar – rukou písané prianie, symbol toho, že na nich niekto myslí.“
Aj šikovné ruky našich žiakov a pani učiteliek prijali výzvu Hanky Noščákovej, organizátorky akcie, ktorá prišla prvýkrát s týmto nápadom ako trinásťročná. Odvtedy dobrovoľníci z celého sveta už štyri roky píšu pozdravy neznámym starkým. Tí, aj napriek moderným technológiám pohľadnicu považujú za tradičný symbol Vianoc. Nadšenie našich detí je dôkazom toho, že vlastnoručne vyrobený pozdrav tak rýchlo z módy nevyjde. Naše pohľadnice poputujú do Bratislavskej arcidiecéznej charity a do Občianskeho združenia BRIEŽDENIE v Kláštore pod Znievom.
Tak leť pozdrav do sveta a pohlaď dušu človeka.
Ako k nám prišli Vianoce
Už 1. decembra bola trieda krásne vyzdobená. Nechýbal stromček a adventný kalendár, v ktorom si každý deň niekto z nás našiel malé prekvapenie. Vyrábali sme ozdoby, spievali sme si koledy a písali sme vianočné želania po slovensky i po anglicky. S láskou sme plnili krabice od topánok. Prišiel Mikuláš, pod oknami nám zaspievali koledníci, napiekli sme medovníky. A potom prišiel náš vianočný deň. Plnili sme vianočné úlohy, hádali vianočné hádanky, riešili vianočnú tajničku. Nakoniec sme zasadli k slávnostne prestretému stolu, pripomenuli sme si štedrovečerné zvyky, ochutnali tradičné vianočné dobroty a popriali pokojné sviatky a hlavne veľa zdravia v novom roku.
Vagačovci z 2. A triedy
14. ročník súťaže iBOBOR
V druhom novembrovom týždni prebiehala on-line medzinárodná informatická súťaž iBobor. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Z našej školy sa do súťaže zapojili žiaci 3.Aa 4.A z prvého stupňa. Žiakom 2.stupňa bolo kvôli dištančnému vzdelávaniu umožnené súťažiť priamo z domu. Úspešní riešitelia obdržali diplom. Plný počet bodov získala Natália Sekerešová z 5.A triedy.
Žiaci, ktorí obdržali diplom:
1.stupeň
Drobci: Miloš Kret, Patrik Košút, ZojaĽalíková, Terézia Kulišiaková a Karin Martinková – získali aspoň 45 bodov zo 72 možných bodov.
Bobríci: Vladimír Oláh a TifanyGujdová, ktorí získali aspoň 60 bodov z 96 možných bodov.
2.stupeň
Bobríci: Natália Sekerešová – 96 bodov (plný počet), Zara Mária Vrťová,Juliana Alakšová, Alexej Žubretovský, Ján Lančarič, Klára Pilková, Marcus Kučera, Samuel Kemláge, Katarína Košteková,Samuel Milan Záchenský.
Kadeti: Martin Žubretovský, Šimon Šulek, Roman Hulina, Richard Rusnák, Sára Ostrolucká, Silvia Ďuricová, Emma Kubečková, Lenka Purdeková, Veronika Paučová.
Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť v súťaži a úspešným riešiteľom gratulujeme.
Text a foto:Mgr.Elena Jamnická. Mgr. Dana Ľalíková
20
Usmernenie k hodnoteniu žiakov na konci 1. polroku
Vážení rodičia, milí žiaci,
na základe usmernenia Ministerstva školstva SR k priebežnému a celkovému hodnoteniu žiakov zo dňa 9.12. 2020, budeme v školskom roku 2020/2021 v prvom polroku hodnotiť žiakov z jednotlivých predmetov známkou. Podľa tohto usmernenia, ak žiak nesplnil podmienky dištančného vzdelávania, je možné hodnotiť ho známkou „nedostatočný“.
Vedenie ZŠ s MŠ Alexandra Vagača
Vagačovci hodnotia svoje online vzdelávanie
Len pár týždňov po tom, čo Vagačovci po dlhej odluke opäť zasadli do školských lavíc a navykli si na nový vzdelávací systém, ktorý naša škola zaviedla v podobe blokového vyučovania, nám pandémia COVID-19 dala opäť STOP-ku. A tak sme sa museli vrátiť k dištančnej forme výučby.
Pedagogickí zamestnanci sa jednohlasne zhodli v tom, že vo vyučovaní budú žiaci pokračovať podľa aktuálneho rozvrhu pre školský rok 2020/2021, ktorý bol už v lete zostavený tak, aby sa v prípade zhoršenia pandemickej situácie mohlo plynulo prejsť na dištančnú výučbu a žiak bol vzdelávaný komplexne, čo pozitívne prispelo k zjednodušeniu domácej výučby.
Cieľom školy je v tejto neľahkej situácii pomôcť deťom čo najlepšie pochopiť danú látku a zostať s nimi v priamom kontakte. Preto vyučovanie hlavných predmetov ako je anglický jazyk, nemecký jazyk, slovenský jazyk a matematika prebieha denne prostredníctvom aplikácie ZOOM, kde sa spoločne stretávame vo virtuálnej triede. V prvej časti bloku učitelia prostredníctvom videí, prezentácií či poznámok vysvetľujú nové učivo, zadávajú žiakom úlohy na fixáciu učiva, ktoré riešia spoločne na virtuálnej tabuli. Druhá časť bloku je zameraná na samostatnú prácu žiakov, kde si opakujú vedomosti z prvého bloku alebo pracujú v skupinách, čo rozvíja zmysel pre tímovú prácu.
Učitelia prírodovedných predmetov a výchov volia formu výučby podľa náročnosti preberanej látky. Dôležité je ale to, že úlohy zadávajú tak, aby žiaci pracovali len doobeda, akoby boli v škole. „Aj fyzika sa dá učiť dištančne a zábavne. Šikovní šiestaci si prakticky vyskúšali meranie objemu a hmotnosti, pritom pomohli maminke a vznikli z toho nádherné a určite veľmi chutné vianočné dobroty. Samozrejme, poslali aj recept." M. Gajdošová
A aký názor majú na „online learning“ naši žiaci?
„Zábavné je na tom to ,že môžeme pracovať počas vyučovania na internete ako nedávno. Preberali sme slovníky a pani učiteľka nám ukázala jednu výbornú online stránku, v ktorej je veľmi veľa slovníkov. Ďalšia výhoda je v tom, že nemusím tak skoro vstávať a nemusím ísť cez mráz do školy. Moje sústredenie klesá, keď ma v škole vyrušujú spolužiaci, ale doma ma vyrušuje, keď mamina varí, lebo všetky vône cítim až do mojej izby, a potom som hladný.“ M. Moravík, 6. A
„Podľa mňa je dištančné vyučko celkom fajn, len mi niekedy vadí že mi všetci hovoria, že sa menej naučíme, lebo podľa mňa sa učíme úplne rovnako ako v škole. Keby som niektorým veciam aj nerozumela, tak stačí napísať a učitelia mi to aj individuálne vysvetlia. Máme online hodiny, takže sa rozprávame a pýtame učiteľov takmer osobne, čo je tiež fajn. Podľa mňa je super, že sa takto vidíme, pretože sme chránení, učíme sa a vidíme sa, proste všetko ako normálne, len teraz sa občas stane že na hodine počuť telku alebo rádio, alebo niečo také. Mne to vôbec neprekáža. Trochu dlhšie si pospím, proste je to fajn.“ A. Bajnóci, 7.ATouto cestou by sme chceli pochváliť našich žiakov, že poctivo vstávajú na ranné bloky a aktívne sa zapájajú do vyučovania. Ďakujeme rodičom, ktorí dokázali vytvoriť podmienky na online vzdelávanie svojich detí. ĎAKUJEME!
Kolektív ZŠ s MŠ Alexandra Vagača
Mikuláš u Vagačov
Po tom, ako Mikuláš naplnil topánočky v oknách vašich domov, zavítal aj do našej školy. Na deti čakal v „ tajnej komnate“, do ktorej ich v sprievode pani učiteliek doviedol anjel s čertom. Zaspievali pesničky, povedali básničky, pozreli si Mikulášsku rozprávku a Mikuláš ich odmenil vrecom plným prekvapení. Anjel rozdal balíčky a čertica prútiky.
Mikulášska partia nezabudla ani na pani kuchárky, tety upratovačky, uja školníka a samozrejme, ani na pani učiteľky.
Veľká vďaka patrí vám: Emma, Sára, Viktória, Laura, Silvia, Karolínka, pani učiteľka Katka K., Lucka K., štedrá a ochotná maminka Katka Kučerová, že ste podali pomocnú ruku, a pomohli vyčarovať úsmev na tvárach našich detí.
PS: Tajnej komnate v útrobách našej školy budeme venovať samostatnú kapitolu...
Text a foto: Patrícia Zliechovská, Lucia Kmeťová
2
Vagačovci zo Superar rozsvietili stromček v Prezidentskom paláci
V piatok 4.decembra 2020 sa deťom zo speváckeho zboru SUPERAR pôsobiacom pri Základnej škole s materskou školou Alexandra Vagača dostala česť spievať v Prezidentskom paláci a spolu s pani prezidentkou Zuzanou Čaputovou rozsvietiť vianočný stromček, ktorý zdobí nádvorie Grasalkovičovho paláca v Bratislave. Spevácky zbor SUPERAR pri škole pracuje od septembra 2015 pod vedením Oľgy Jackuliakovej Budinskej a Zdenky Fekiačovej Skrutekovej a jeho súčasťou sú všetky deti materskej školy, 1. až 6. ročníka. Program Superar bol založený známymi inštitúciami – Caritas Viedenskej arcidiecézy, Wiener Konzerthaus a Viedenským chlapčenským speváckym zborom s jediným hlavným cieľom – priniesť pozitívnu energiu, silu hudby a umenia tam, kde k nim deti a mladí ľudia nemajú dostatočný prístup. Od roku 2009 poskytuje medzinárodná iniciatíva SUPERAR so sídlom vo Viedni špičkové bezplatné hudobné vzdelávanie všetkým deťom, bez ohľadu na ich národnosť, vierovyznanie, či kultúrnu identitu. Vzdelávací program SUPERAR napomáha priateľskej, otvorenej interakcii medzi deťmi s rôznym sociálnym statusom, rasou, etnickým pôvodom či vierovyznaním. Dlhodobým, intenzívnym, kvalitným vzdelávaním dochádza k transformácii osobnosti dieťaťa – rozvíja sa jeho sebadôvera, disciplína, vytrvalosť, schopnosť sústrediť sa, odvaha otvorene vyjadrovať svoje nápady a tvorivosť.
Video z Prezidentského paláca si môžete pozriet TU
ZŠ s MŠ Alexandra Vagača
Vráťme deti do prírody - vyhodnotenie úlohy č.1
Zazimovanie školského ovocného sadu - Vagačovho dvora
Kopy lístia nahrabané, bylinkovisko pozakrývané, čučoriedkovisko zazimované, popadané jabĺčka pozbierané, kompostoviská naplnené..... detské líčka vyštípané.
Prvú úlohu sme zvládli na 100percent. Klobúk dole pred usilovnosťou všetkých zúčastnených. Z malých Vagačovcov nám vyrastajú veľkí záhradkári.
Lucia Kmeťová
„Veľký súboj o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími“
To je motto celoslovenskej súťaže určenej žiakom prvého stupňa, do ktorej sa aj tento rok naše bystré hlavičky prihlásili.
VŠETKOVEDKO sa konal 1. decembra 2020 a žiaci si v ňom otestovali svoje vedomosti nielen z matematiky. Do riešenia úloh museli zapojiť všetky „mozgové šuplíčky“.
Našim žiačikom sa súťaž veľmi páčila, pretože úlohy boli doplnené pestrými obrázkami – čo sa páčilo najmä druhákom, ktorí boli na súťaži prvýkrát. Úlohy výborne podporujú rozvoj čítania s porozumením a všeobecný prehľad žiakov.
Veľkou motiváciou pre deti je aj to, že každý súťažiaci dostane pekný diplom:
- VŠETKOVEDKO – titul získa dieťa, ktoré sa vo svojej kategórii zaradí medzi 30% najúspešnejších riešiteľov
- VŠETKOVEDKO ŠKOLY – titul získa najúspešnejší súťažiaci na škole
- VŠETKOVEDKOVHO UČŇA – ostatní zúčastnení žiaci
Výsledky súťaže budú zverejnené na stránke https://vsetkovedko.sk/ .
Naše deti sa už netrpezlivo tešia na svoje hodnotenie.
Kolektív ZŠ s MŠ Alexandra Vagača
Výsledok prieskumu o obnovenie školskej dochádzky
Vážení rodičia, milí žiaci,
podľa výsledkov prieskumu o obnovenie školskej dochádzky žiakov druhého stupňa, má záujem o otvorenie školy 41 % rodičov. Vzhľadom na tento výsledok budeme aj naďalej pokračovať v dištančnom vzdelávaní žiakov 5. – 9. ročníka. O obnovení školskej dochádzky po vianočných prázdninách Vás budeme informovať prostredníctvom EduPage stránky.
Vedenie ZŠ s MŠ Alexandra Vagača
Koľko lásky aj u Vagačov
Biela pastelka u Vagačov
Naše deti vedieme k pochopeniu a empatii k ľuďom, ktorých zdravotný stav si vyžaduje našu ohľaduplnosť, preto aj v priestoroch našej školy sa realizovala zbierka v piatok 18.9.2020.
Žiacka školská rada vyzbierala sumu 75,36 Eur. Všetkým, ktorí prispeli ĎAKUJEME!!!
Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku.
Kolektív ZŠ s MŠ Alexandra Vagača
Vráťme deti do prírody - nové úlohy
Ponožková výzva
Milí čitatelia našej stránky, ak ste sa dnes pri prechádzke mestom začudovali, keď ste v oknách bytov a domov uvideli ružové ponožtičky, ubezpečujeme Vás, nečakáme predčasného Mikuláša.
Tieto ponožtičky zdobia okná izbičiek žiakov „Vagačky“. Naše deti si ich vyrobili a nalepili z úcty k rodinám a lekárom, ktorí sa starajú o drobnulinké uzlíčky šťastia.A viete prečo? Pretože 17. november je dôležitým medzníkom nie len v histórii Slovenska, ale je aj Svetovým dňom predčasne narodených detičiek.
Žiaci počas virtuálnych aktivít, ktoré sme v rámci Občianskej náuky o tomto dni absolvovali zistili, že aj niektorí ich spolužiaci vyrástli z malého klbôčka na silné osobnosti, ktoré sú veľkým prínosom pre našu školu.
A my aspoň takýmto drobným gestom posielame pozdrav do sveta. Tak svieť dnes na ružovo naša milá planéta!
kolektív ZŠ s MŠ Alexandra Vagača
Kde sa vzalo tu sa vzalo,
predčastiatko sa narodilo.
Maličké je ako máčik,
bude z neho valibúčik.
Ešte je len maličké,
ale zato zlatučké.
Ocko s mamou sa už tešia,
za srdcia ich už pevné stíska.
Ocko a mamička rodičia milí,
veľmi sa mu potešili.
autor: P. B., 6.A
Vtáčí bufet vo Vagačovom dvore
V októbri v rámci tematického blokového vyučovania mali druháci a tretiaci environmentálne učenie v sade pod názvom Vtáčí bufet s lektorkou Ing. Lesankou Blažencovou, ktorá pracuje v CEEV Živica, v tíme Zelená škola.
Učili sa vo Vagačovom dvore a v kolibe, prešli si celý sad a hľadali, ktoré rastliny ešte kvitnú, a ktorú potravu ešte môžu vtáčiky pred zimou nájsť. Potom si svoje vedomosti uložili do knihy, ktorú si vytvorili.
Očami Ing. Lesanky Blažencovej
Učilo sa mi u Vás skvelo. Pre mňa bola výborná dvojhodinovka, lebo sme všetko stihli aj prejsť, aj niečo vytvoriť.
Záhrada je úžasná, veľké množstvo krásnych vzrastlých stromov je bohatstvo, ktoré má dnes už len máloktorý školsky dvor. Už dnes sa tam dá učiť všetko možné. Využili sme prítomnosť plodov dubov, líp, smrekov, borovíc, semienok brezy, živý plot z vtáčieho zobu.
Jablone a hrušky v sade sú nádherné, voňavé a isto aj veľmi vzácne – staré, chutné a voňavé odrody bohužiaľ z krajiny miznú.
Očami žiakov:
- Dnes som sa dozvedel, že aj vtáky majú bufet, spoznal som nové vtáčiky Glezg hrubozobý a Krivonos smrekový a ešte som si vyrobil knihu.
- Teta Lesanka bola veľmi milá. Naučila som sa veľa o vtáčikoch. Kebyže sa to neučíme a videla by som Glezga hrubozobého, tak by som si myslela, že niekomu uletel papagáj.
- Mne sa páčilo, že sme sa naučili o vtáčom bufete, dozvedela som sa o mlynárke aj o baze čiernej.
- Deň bol veľmi super, lebo som sa naučil ako sa volajú vtáky, stromy a vyrábali sme si knihu o vtákoch.
- Učili sme sa o vtákoch aj o tom, čo jedia, spoznali sme novú pani učiteľku, bola veľmi milá. Veľmi sa mi to páčilo.
- Dozvedela som sa, že vtáčiky jedia plody, semienka a jablká. V záhrade môžeme vtákom pomáhať vysádzaním rôznych stromov a krov. Na jeseň dozreje veľa semien a plodov, ktoré vtáky jedia.
- Boli sme v kolibe a veľa som sa dozvedel o prírode. Rozprávali sme sa o vtákoch, stromoch a robili sme knihy.
Text a foto: Mariana Sujová, Lesanka Blažencová
8
Prevádzka školy od 9.11.2020
Milí rodičia,
ďakujeme za Vašu zodpovednosť,vďaka ktorej od zajtra 9.11.2020 bude naša škola opäť v normálnej prevádzke pre prvý stupeň, zároveň Vás prosíme o nasledovné:
1. Každé dieťa prvého až štvrtého ročníka sa preukáže zajtra v škole Vyhlásením o bezinfekčnosti, ktoré si stiahnete TU - Vyhlasenie_zakonneho_zastupcu_o_bezinfekcnosti.pdf. Toto Vyhlásenie je možné podať aj elektronicky cez našu edupege, alebo bude k dispozícii zajtra ráno pri vstupe do školy.
2. V prípade, že sa zákonný zástupca nevie preukázať negatívnym výsledkom testu, podľa vyhlášky č. 20 nemôže vstúpiť do vnútorných a vonkajších priestorov školy alebo školského zariadenia. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v tomto prípade odporúča, aby zákonný zástupca neumiestňoval dieťa do školy a materskej školy na najbližších 10 kalendárnych dní. Pokiaľ ide o zákonného zástupcu žiaka základnej školy, ministerstvo odporúča zákonnému zástupcovi postupovať v zmysle bodu 5. Rozhodnutia ministra školstva z 28. augusta 2020, t. j. ospravedlniť žiaka z vyučovania na 5 za sebou nasledujúcich vyučovacích dní.
3. Žiaci, ktorí už pri prvom kole testovania boli na 5 vyučovacích dní ospravedlnení (z dôvodu, že sa netestovali zákonní zástupcovia) a zároveň splnili odporúčanie absolvovania 10 dňovej izolácie, sa môžu v zmysle epidemiologických pravidiel vrátiť do školy a materskej školy. Pri návrate do školy po viac ako troch dňoch predkladá zákonný zástupca vyhlásenie o bezinfekčnosti.
4. Žiaci druhého stupňa sa naďalej vzdelávajú doma dištančne.
Prpájeme celé znenie Usmernenia a Podmienky vstupu do školy.
Ďakujeme, vedenie ZŠ s MŠ Alexandra Vagača
Webinár pre rodičov a učiteľov
Prevádzka školy od 3.11.2020
Milí rodičia,
zajtra 3.11.2020 bude naša škola v normálnej prevádzke pre prvý stupeň, prosíme Vás o nasledovné:
1. v prípade, že Vaše dieťa do 2.11.1010 vrátane, nedosiahlo vek 10 rokov, preukáže sa zajtra v škole Vyhlásením o bezinfekčnosti, ktoré si stiahnete TU - Vyhlasenie_o_bezinfekcnosti.pdf.
Toto Vyhlásenie je možné podať aj elektronicky cez našu edupege, postup ako Vyhlásenie podať, nájdete TU - Návod.
2. v prípade, že Vaše dieťa dosiahlo do 2.11.2020 vek 10 rokov, preukáže sa Certifikátom o negatívnom teste na Covid19.
3. v prípade, že zákonný zástupca sa nevie preukázať negatívnym výsledkom testu, nemôže vstúpiť do vnútorných a vonkajších priestorov školy. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v tomto prípade odporúča, aby zákonný zástupca neumiestňoval dieťa do materskej školy na najbližších 10 kalendárnych dní. Pokiaľ ide o zákonného zástupcu žiaka základnej školy, ministerstvo odporúča zákonnému zástupcovi ospravedlniť žiaka z vyučovania na 5 za sebou nasledujúcich vyučovacích dní. V tomto prípade ide o 3. november, 4. november, 5. november, 10. november a 11. november 2020. Pri návrate do školy po viac ako troch dňoch predkladá zákonný zástupca vyhlásenie o bezinfekčnosti.
Ďakujeme, vedenie ZŠ s MŠ Alexandra Vagača
Postup školy v čase platnosti Uznesenia vlády č. 693 od 2.11. – 8.11.2020
- Materská škola - zákonný zástupca dieťaťa predloží po celoplošnom testovaní pri prvom nástupe dieťaťa do materskej školy Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti. Tlačivo bude k dispozícii na stránke školy a v priestoroch materskej školy ráno pri nástupe dieťaťa. Materskú školu môže navštevovať dieťa z rodiny, ktorá nie je po celoplošnom testovaní v karanténe!
- Prosíme rodičov, ktorí sú nezamestnaní alebo sú na rodičovskej či materskej dovolenke, aby si, vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu súvisiacu s výskytom a šírením ochorenia COVID-19, ponechali dieťa v domácej starostlivosti a nedávali ho do materskej školy.
- Základná škola žiak do 10 rokov (pre potreby školy budeme brať pre určenie veku hraničný dátum narodenia 02.11.2010) - zákonný zástupca žiaka predloží po celoplošnom testovaní pri prvom nástupe dieťaťa do základnej školy Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti, v inom prípade sa žiak nemôže zúčastňovať prezenčnej výučby. Tlačivo bude k dispozícii na stránke školy a v priestoroch školy ráno pri nástupe dieťaťa, alebo je možné tlačivo zaslať prostredníctvom edupage. Základnú školu môže navštevovať dieťa z rodiny, ktorá nie je po celoplošnom testovaní v karanténe!
- Základná škola žiak nad 10 rokov (pre potreby školy budeme brať pre určenie veku hraničný dátum narodenia 02.11.2010) - zákonný zástupca žiaka predloží negatívny výsledok RT - PCR testu alebo antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie na ochorenie COVID – 19, v inom prípade sa žiak nemôže zúčastňovať prezenčnej výučby. Základnú školu môže navštevovať dieťa z rodiny, ktorá nie je po celoplošnom testovaní v karanténe!